Рак молочної залози сьогодні є другою провідною причиною смертності від раку у жінок і найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок.
Хоча було встановлено ряд факторів ризику, таких як генетика, сімейний анамнез, паритет, вік при першому народженні та вік на момент менархе і менопаузи, більшість з них важко змінити. Дієта, однак, є потенційно модифікованим підходом для профілактики, і різноманітні моделі харчування були розглянуті щодо їх ролі у виникненні раку молочної залози. Одним з таких дієтичних факторів є споживання червоного м'яса. Було висунуто гіпотезу про те, що споживання червоного м'яса підвищує ризик раку молочної залози, але хоча як випадок-контроль, так і екологічні дослідження підтвердили позитивний зв'язок, проспективні когортні дослідження були непослідовними. Одне з пояснень цієї невідповідності може бути пов'язане з менопаузальним статусом. Всього було виявлено десять досліджень. Сумарний відносний ризик становив 1,24 (95% ДІ 1,08-1,42). Дослідження випадок-контроль (N = 7) мали ризик 1,57 (95% ДІ 1,23-1,99), тоді як когортні дослідження (N = 3) мали сумарний відносний ризик 1,11 (95% ДІ 0,94-1,31).
Ми здійснили всебічний пошук у базах даних PubMed, Embase, Web of Science та Cochrane (з початку до 8 січня 2024 року), щоб виявити пов'язані систематичні огляди та метааналізи РКД, які досліджують зв'язок між IF та результатами для здоров'я людини. Ми перерахували розміри ефектів для кожного мета-аналізу як середню різницю (MD) або стандартизовану середню різницю (SMD) з відповідними 95% довірчими інтервалами (ДІ).
Сполуки в обробленому м’ясі, пов’язані з раком, утворюються в результаті копчення, консервування та добавок на основі нітратів або нітритів. Докази показують, що навіть невелика кількість обробленого м’яса, що споживається регулярно, підвищує ризик колоректального раку.
Більшості не допомогло лікування омега-3/6. Проте підгрупа з 26% показала більш ніж на 25% зменшення симптомів СДУГ і зниженням балів CGI до майже нормального діапазону. Через 6 місяців 47% усіх показали таке покращення. Респонденти, як правило, мали підтип неуважності СДУГ і супутні розлади нервового розвитку.
Під час лікування гінкго білоба середні бали пацієнтів значно покращилися загалом і за факторами гіперактивності, неуважності та незрілості.
У всіх пацієнтів симптоми підвищеної збудливості (фізична агресивність, нестійкість, уважність до навчання, гіпертонус, спазм, міоклонія) зменшувалися після 1-6 місяців лікування. Інші члени родини мали подібні симптоми, мали низькі значення ERC-Mg і також клінічно реагували на підвищене споживання Mg(2+)/вітаміну B6.
У маленьких дітей із СДУГ елімінаційна дієта може призвести до статистично значущого зменшення симптомів.
Риб'ячий жир пов'язали з підвищенням ризику розвитку фібриляції передсердь, як серцево-судинної проблеми, що вперше виникла, на 13%, а інсульту – на 5%.
За даними Департаменту експертизи матеріалів доклінічних та клінічних випробувань ДЕЦ, станом на 1 липня в Україні проводилося на різних стадіях 358 клінічних випробувань, з яких 277 – розпочаті та 81 – затверджені МОЗ до проведення.
Тепер медичним працівникам не потрібно дублювати інформацію на папері, адже вона зберігається централізовано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), повідомили у МОЗ.
Спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова провели інноваційну операцію пацієнтці, у якої серце зупинялося по 1500 разів на добу. Кадріостимулятор, який радили поставити пацієнтці, їй вже не потрібний