Спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова провели інноваційну операцію пацієнтці, у якої серце зупинялося по 1500 разів на добу. Кадріостимулятор, який радили поставити пацієнтці, їй вже не потрібний
Дарія (так звати пацієнтку) захворіла у 16 років. Діагноз: постміокардитичний кардіосклероз, AV-блокада. Серце зупинялось по 1500 раз на добу, а також було важке запаморочення. Це були наслідки гнійної ангіни, повідомили в Інституті Амосова.
Дівчина лікувалася впродовж року і тривалий час була в ремісії, але після пологів хвороба повернулася.
У 2022 році вона з дітьми поїхала до Німеччини, де стала на облік до кардіолога. Там їй порадили поставити кардіостимулятор, бо її стан дедалі погіршувався.
Під час відпустки у Києві жінка дізналася, що в інституті Амосова роблять інноваційну інвазивну операцію – кардіонейроабляцію. Спеціалісти підтвердили, що таке оперативне втручання для жінки можливе.
Оперували пацієнтку кардіохірурги Борис Кравчук та Дмитро Тимошенко, анестезіолог Володимир Леончук, провідний медичний інженер Роман Сіхневич, операційна сестра Еліна Боднаревська. Операція тривала кілька годин і пройшла успішно. Наступного дня пацієнтку виписали з лікарні. Через 1,5 місяця вона у Німеччині пішла на обстеження, яке показало, що у неї нема жодних порушень ритму серця чи провідності, АВ-блокада більше не реєструється. Кардіостимулятор їй уже не потрібний.
Згідно із дослідженням, нещодавно опублікованому у журналі Nature, минулого року від спеки в Європі загинули 60 000 людей.
Кістки ваших суглобів покриті гладким, губчастим матеріалом, який називається хрящем. Він амортизує кістки і дозволяє суглобу рухатися без болю. При артриті область у суглобі або навколо нього запалюється, викликаючи біль, скутість, а іноді й труднощі з рухом. Деякі типи артриту також вражають інші частини тіла, наприклад шкіру та внутрішні органи.
Тривалість сну може бути важливим регулятором маси тіла та обміну речовин. У великих вибірках населення повідомлялося про зв'язок між коротким звичним часом сну та підвищеним індексом маси тіла (ІМТ). Потенційна роль метаболічних гормонів у цій асоціації невідома.
У цьому проспективному когортному дослідженні було виявлено, що зв’язок між гемовим залізом і ризиком колоректальної аденоми залежить від місця, нітрозилювання чи ні, а також від співвідношення з NEAC.
За твердженням видатних дослідників Thomas Ems, Kayla St Lucia та Martin R. Huecker, залізо є важливим елементом різних метаболічних процесів у людини, включаючи синтез ДНК, транспорт електронів і транспорт кисню.
Спільне вживання солей заліза з вітаміном С посилює окислювальний стрес у шлунково-кишковому тракті, що призводить до утворення виразок у здорових людей, загострення хронічних запальних захворювань шлунково-кишкового тракту та може призвести до раку.
Експерти назвали 5 спецій, які варто додавати у каву, щоб покращити смак
Кулінарний експерт Метт Вебстер назвав спеції, які не лише підкреслять смак страв, а й покращать роботу мозку
Якщо ви помічаєте, що голова у вас болить частіше і болючі відчуття стали незвичайними, варто відвідати остеопата.
Середній вміст жиру в печінці зменшився на 6,6% при прийомі аспірину. Прийом плацебо, навпаки, збільшив це значення на 3,6%. Таким чином, різниця із плацебо склала 10,2%.