Тривалість сну може бути важливим регулятором маси тіла та обміну речовин. У великих вибірках населення повідомлялося про зв'язок між коротким звичним часом сну та підвищеним індексом маси тіла (ІМТ). Потенційна роль метаболічних гормонів у цій асоціації невідома.
Учасниками дослідження стали 1024 добровольці з Вісконсінського когортного дослідження сну, поздовжнього популяційного дослідження порушень сну. Учасники пройшли нічну полісомнографію та повідомили про свої звички сну за допомогою анкет та щоденників сну. Після полісомнографії ранкові зразки крові натще оцінювали на вміст сироваткового лептину та греліну (два ключові протилежні гормони в регуляції апетиту), адипонектину, інсуліну, глюкози та ліпідного профілю. Взаємозв'язок між цими показниками, ІМТ та тривалістю сну (звичайного та безпосередньо перед забором крові) досліджували з використанням множинної змінної регресії з контролем заважаючих факторів.
Спостерігався U-подібний криволінійний зв'язок між тривалістю сну та ІМТ. У осіб, які сплять менше 8 годин (74,4% вибірки), збільшення ІМТ було пропорційне зменшенню сну. Короткий сон був пов'язаний з низьким рівнем лептину (p для нахилу = 0,01) з прогнозованим зниженням лептину на 15,5% при звичному сні тривалістю 5 годин порівняно з 8 годинами та високим рівнем греліну (p для нахилу = 0,008) з прогнозованим підвищенням рівня греліну на 14,9%. для нічного (полісомнографічного) сну 5 годин проти 8 годин незалежно від ІМТ.
У учасників із коротким сном спостерігалося зниження рівня лептину та підвищення рівня греліну. Ці відмінності в лептині та греліні, ймовірно, підвищують апетит, що, можливо, пояснює збільшення ІМТ, яке спостерігається при короткій тривалості сну. У західних суспільствах, де хронічне обмеження сну є звичайним явищем та їжа широко доступна, зміни в гормонах, що регулюють апетит, з обмеженням сну можуть сприяти ожирінню.
У цьому проспективному когортному дослідженні було виявлено, що зв’язок між гемовим залізом і ризиком колоректальної аденоми залежить від місця, нітрозилювання чи ні, а також від співвідношення з NEAC.
За твердженням видатних дослідників Thomas Ems, Kayla St Lucia та Martin R. Huecker, залізо є важливим елементом різних метаболічних процесів у людини, включаючи синтез ДНК, транспорт електронів і транспорт кисню.
Спільне вживання солей заліза з вітаміном С посилює окислювальний стрес у шлунково-кишковому тракті, що призводить до утворення виразок у здорових людей, загострення хронічних запальних захворювань шлунково-кишкового тракту та може призвести до раку.
Експерти назвали 5 спецій, які варто додавати у каву, щоб покращити смак
Кулінарний експерт Метт Вебстер назвав спеції, які не лише підкреслять смак страв, а й покращать роботу мозку
Якщо ви помічаєте, що голова у вас болить частіше і болючі відчуття стали незвичайними, варто відвідати остеопата.
Середній вміст жиру в печінці зменшився на 6,6% при прийомі аспірину. Прийом плацебо, навпаки, збільшив це значення на 3,6%. Таким чином, різниця із плацебо склала 10,2%.
Вища точка любові до себе перебуває у «просто бути».
Не виконувати якусь роботу, не грати якусь роль, не мчати по життю, висунувши язик, задовольняючи чиїсь нескінченні потреби і намагаючись заслужити любов, а просто бути.
Такій, як хочеться тобі.
Шокуюче зізнання лікарки-хірурга
Рейтинг найкращих фармацевтичних компаній України за 2023 рік від Ukrainian Business Award