Багато хто звик вважати, що від синдрому дефіциту уваги та гіперактивності страждають хлопчики шкільного віку. Але у дівчаток його просто рідше діагностують і тому від СДУГ страждають, не знаючи свого діагнозу, у тому числі й дорослі жінки. Розбираємось, чому так відбувається
Існує хибна думка, що синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДВГ) зустрічається в основному у хлопчиків. Це не так, просто дівчаткам діагноз ставлять у кілька разів рідше: за деякими даними, 50-75% жінок із СДУГ живуть і не знають про свій діагноз. Це впливає на їхнє життя, роботу та самооцінку і навіть може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям та законом.
СДУГ - це порушення розвитку нервової системи, його діагностують у середньому у 10% дітей. Виявлятися він може цілим комплексом симптомів, пов'язаних із труднощами утримання уваги, концентрацією на навчальних та робочих завданнях, імпульсивністю, надмірною руховою активністю. Десятиліттями, навіть якщо людина намагається щосили, вона може забувати терміни, плутати інструкції та приїжджати в аеропорт не того дня.
Сам термін «СДУГ» зазвичай викликає перед очима образ школяра, що стрибає за класом. Але синдром не обмежується лише хлопчиками. У жінок та дівчаток спостерігаються ті ж загальні симптоми СДУГ, що у чоловіків та хлопчиків. Однак у дівчаток і жінок це порушення частіше проявляється неуважністю, надмірною комунікабельністю, забудькуватістю, надмірною балакучістю або труднощами з керуванням часом. У хлопчиків та чоловіків частіше спостерігаються гіперактивність та імпульсивність.
Крім того, дівчаткам ставлять діагноз СДУГ в середньому на п'ять років пізніше, ніж хлопчикам, оскільки у них симптоми стають більш вираженими після статевого дозрівання, коли відбувається викид естрогену. Якщо у хлопчиків симптоми СДВГ зазвичай зменшуються при досягненні статевої зрілості, то у дівчаток — навпаки. Тяжкість СДУГ у жінок часто визначається гормональним циклом: гормональні коливання перед менструацією можуть призвести до погіршення симптомів. Більше того, підвищення рівня естрогену та прогестерону може призвести до зниження ефективності ліків від СДУГ.
Незважаючи на очевидні гендерні відмінності, дослідження здебільшого зосереджені на СДУГ у чоловіків. Обсяг наукових праць, які вивчають СДУГ у жінок, повільно збільшується, але їх все ще менше, ніж аналогічних робіт про чоловіків та хлопчиків. Крім того, на видимість СДУГ впливають соціальні упередження: жінкам загалом приписують імпульсні витрати, перепади настрою, нетерплячий характер. Через це у тих, хто потребує медичної допомоги, надається обмежений доступ до діагностики та підтримки.
Медики назвали знайомий і дуже корисний для здоров’я серця продукт, що володіє унікальним складом і зменшує загрозу смерті на 45 відсотків.
Побічні ефекти та низька прихильність до тривалої терапії — основні причини неефективності протиостеопоротичної терапії. Відкриття сигнальної системи, що складається з рецептора активатора ядерного фактора κВ (RANK), його ліганда (RANKL) і остеопротегерину (OPG), що є основним регулятором процесів диференціювання, функціонування та апоптозу остеокластів, здійснило прорив у розумінні патофізіології остеопорозу.
Препарат, який зараз тестується, працює не на знищення ліпопротеїну А (Lp(a)) після його утворення. Він запобігає його утворенню в організмі. У Monash Health вирішили перевірити, як він працює. Вчені випробували його на 114 добровольцях різного віку, походження і статі.
Життя чоловіка з передінфарктним станом було врятовано під час першої в Україні операції на серці із застосуванням інноваційного робота Da Vinci, яку було проведено у Львові.
Єгиптський дієтолог розкрив секрети похудіння
Поздоровляємо всіх батьків, кому пощастило на донечок!
З прийдешнім Новим Роком, щановні клієнти!
Пару слов о том, что мы с вами в эти дни, сопереживаем и готовимся к новому году
Мы делимся с вами информацией как лучше прожить застолье, по совету диетологов
Мифы и правда о генерических препаратах